DGS tercihleri başladı: DGS tercih kılavuzu 2019 yayında! İşte kontenjanlar ve taban puanlar…

DGS tercihleri yapacak olan binlerce adayın beklediği 2019 DGS tercih kılavuzu yayımlandı. Üniversitelerin önlisans programlarından lisans programlarına geçiş yapmak isteyen adaylar kılavuzda belirtilen üniversitelerin kontenjanlarına ve taban puanlarına göre yerleştirilecek. DGS için tercih işlemleri, 21-28 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacak. İşte detaylar...

DGS tercihleri başladı: DGS tercih kılavuzu 2019 yayında! İşte kontenjanlar ve taban puanlar…

DGS tercih kılavuzu yayınlandı, şimdi gözler boş kontenjanlar ve taban puanlarında. DGS tercihi yaparken ilk adım DGS tercih kılavuzunu detaylıca incelemek olancak öğrenciler tercihlerini bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapacaklar.

2019 DGS TERCİH KILAVUZU

DGS LİSANS KONTENJANLARI

DGS 2018 YERLEŞTİRME TABAN PUANLARI

DGS 2019 SORU VE CEVAPLARI

DGS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

Tercih işlemi, 28 Ağustos 2019 tarihinde saat 23:59'da sona erecektir. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapacaklardır.

Adayların tercihlerini yapmadan önce ilgili kılavuzu dikkatlice incelemeleri ve tercih süresince yayımlanan tablolardan yararlanmaları gerekmektedir.

DGS TERCİHLERİNİN BAŞLADIĞINI ÖSYM BAŞKANI DUYURDU

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2019 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercihlerinin alınmaya başlandığını bildirdi.

Aygün, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti: “2019-DGS tercihleri alınmaya başlamıştır. Adaylar tercihlerini 21-28 Ağustos 2019 tarihleri arasında ‘ais.osym.gov.tr’ sayfamızdan yapabilirler. Yapacağınız tercihlerin hayırlı olmasını temenni eder başarılar dilerim.”