Sağlık Bakanlığı personel alımı için son gün! 6 bin 835 hemşire alınacak

Sağlık Bakanlığı’nca KPSS puanıyla atanacak 12 bin sözleşmeli sağlık personeli için başvurular bugün sona eriyor. Sağlık Bakanlığı’na alınacak 12 bin sözleşmeli personelden 6 bin 835’i hemşire, bini ebe ve 3 bini sağlık teknisyeni ve sağlık teknikerinden oluşuyor. Adaylar Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusunu ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifresini girerek yapabilecek.

Sağlık Bakanlığı personel alımı için son gün! 6 bin 835 hemşire alınacak

Sağlık Bakanlığı'nın 12 bin personel alımı başvuruları yarın sona eriyor. İnternetten tercih gönderme işlemleri 21 Ağustos 2019 tarihinde saat 23.59’da sona erecek ve bu süre uzatılmayacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI TERCİH SAYFASI

SAĞLIK BAKANLIĞI TERCİH KILAVUZU VE TABLOLAR

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI TERCİH DETAYLARI

Adaylar tercihlerini, 7-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM'ye gönderebilecekler. İnternetten tercih gönderme işlemleri 21 Ağustos 2019 tarihinde saat 23.59'da sona erecek ve bu süre uzatılmayacak.

Atama yapılacak sözleşmeli pozisyonlar, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyi ayrı olmak üzere Tablo-1, Tablo-2, Tablo-3'de yer alıyor.

ALIMLAR NEYE GÖRE YAPILACAK?

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4'üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre, ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak.

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının bulunduğu KPSS-2019/4 Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınlanacak.

Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2018-KPSS Lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki pozisyonlar için 2018-KPSS Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans sınav sonuçları kullanılacak.